Sociālās distancēšanās laiku ir iespējams pavadīt gan ar plus, gan ar mīnus zīmi. Raidījums "Pīci breinumi" šonedēļ meklēja un atrada piemērus tam, kā uzņēmēji pielāgojas 'COVID-19' izraisītajai ārkārtējai situācijai. No īstermiņa biznesa attīstības virziena līdz brīvprātīgo darbam un dziļai sarunai ar sevi – uzņēmēji ir raduši iespēju pavērst apstākļus sev par labu. Šīs nedeļas raidījumā klausies intervijas ar Gustavu Mārtiņu Upmani, vienu no brīvprātīgo kustības #paliecmājās veidotājiem, Daini Kļaviņu, kas uzņēmuma "DK Robotics" ražo sejas aizsargus, un Ansi Farhadu Līpenīti, mentoru un uzņēmuma "Motivio" dibinātāju. 

 

Gustavs Mārtiņš Upmanis no kustības #paliecmājās krīzes apstākļos cenšas dot darbu citiem 

Kustība #paliecmājās saved kopā brīvprātīgos un tos, kas patlaban paliek mājās un tādēļ meklē palīdzību. Praktiski tas nozīmē piegādāt pārtiku un medikamentus vai sniegt atbalstu dažādos ikdienas darbos, piemēram, izvest pastaigā suni. Brīvprātīgo tīkls visā Latvijā pulcē aptuveni 500 cilvēkus, kas katru dienu palīdz piepildīt 25 lūgumus. Par to raidījumam "Pīci breinumi" pastāstīja viens no šīs nedēļas viesiem Gustavs Mārtiņš Upmanis. Ikdienā viņs vada uzņēmumus "Kurp.es" un "Visas iespējas", bet šobrīd pusi sava darba laika velta kustībai #paliecmājās, jo tic, ka krīzes apstākļos ir jādod darbs citiem, tad arī pašam atradīšoties, ko darīt.
 

 

Sejas aizsargi kā "DKRobotics" pagaidu risinājums biznesam

DK Robotics ir viens no uzņēmumiem, kas pielāgojoties apstākļiem uzsācis sejas aizsargu ražošanu ar lāzergriezšanas iekāru palīdzību. Ideja nākusi pēc tam, kad sākuši apsīkt pasūtījumi no sadarbības partneriem. Ikdienā uzņēmums DKRobotics no Rēzeknes novada Lūznavas risina sarežģītus uzdevumus – veido lāzergriezšanas iekārtas, nodrošina printēšanu ar 3D printeriem, kā arī palīdz uzlabot ražošanas līnijas. Uzņēmuma vadītāja Daiņa Kļaviņa vārdiem, vairogu ražošana ir tikai pagaidu risinājums, tomēr, ja tas ļaus pasargāt vismaz vienu cilvēku, jau būšot labi. 

 

Būšana uz pauzes kā iespēja personīgajai izaugsmei 

Raidījuma "Pīci breinumi" WhatsApp korespondente Līna Lontone šonedēļ uz sarunu aicināja personīgās izaugsmes mentoru un uzņēmuma "Motivio" dibinātāju Ansi Farhadu Līpenīti, lai kopīgi aprunātos par būšanu uz pauzes ārkārtējās situācijas laikā. Pasaulē notiekošais apstākļu kopums ir izaicinājums ikvienam, tomēr atšķiras tas kā katrs to uztver. Kā saka pats Ansis Farhads: "Ir iekšējā spriedze, un iekšējo spriedzi var izmantot kā resursu, lai ietu dziļumā un strādātu ar sevi, vai arī izmantot aizsargmehānismu  – meklēt problēmas ārpusē un "cepties" par tām". 
 

Brīnāmies kopā!