Kā ir būt klausītājam? Uz to atbild podkāsta “kā ir būt” klausītāja, skatuves mākslas studente Una Valaine (25)

Noslēdzot “kā ir būt” 2. sezonu, aicinājām atsaukties klausītājus, kuri gatavi no podkāsta klausītāja kļūt par viesi. Lai gan galvenā sarunas tēma ir klausīšanās, tā neapstājās tikai pie podkāsta – Una dalījās pārdomās par klausīšanos sevī, citos un sarunās. 

Una, ieklausoties sevī, dzird gan tumsu, gan gaismu. Sarunā viņa dalās savā stāstā par piedzīvoto depresiju, trauksmi, paškritiku un veidiem, kā tā ietekmējusi viņas dzīvi. Tagad viņa mēģina koncentrēties uz gaišumu, vieglumu un mīlestību sevī. Ne vienmēr tas izdodas, taču Una dalās ar to, kas viņai palīdz saklausīt un vēlēt labu sev. "Kad es mēģinu ieklausīties sevī, tas vairāk nāk kā tādās sajūtās, ne tik ļoti kā vārdos."

“Kā ir būt” viņa sāka klausīties, studējot ārzemēs. “Bija brīdis, kad man pietrūka latviešu valoda, pietrūka mājas,” un tad podkāsts sniedza kompāniju, pēc kuras Una ilgojās. Sarunā viņa dalās ar reizēm, kad klausīšanās mainījusi viņas domas. “Varbūt no tēmām, no kurām es baidos, nevajadzētu izvairīties, bet tieši uz to iet un saprast - kāpēc?”, stāsta Una, atsaucoties uz epizodi par drošību.  

Sarunas noslēgumā arī Una izmanto iespēju uzdot jautājumus un klausīties atbildēs – tas viss 72. “kā ir būt” epizodē. 

 

 

Šis projekts īstenots ar Eiropas Parlamenta finansiālu atbalstu.*

 

 

* Šis materiāls atspoguļo tikai autora viedokli. Eiropas Parlaments nav atbildīgs par tajā ietvertās informācijas jebkādu izmantošanu.