Niklāvs Vētra (25) ar draugiem izveidoja audiovizuālā satura producēšanas kompāniju “Creators 22”, radīja video mūziķiem un seriālu televīzijai, trenējās skeitbordā, ar mērķi kvalificēties Olimpiskajām spēlēm, pavadīja laiku ar draugiem un ģimeni, bet tad vienu dienu salūza. “Es atceros, ka es trīcu un vienkārši pēkšņi sāku nenormāli raudāt, nu tā, ka piņņāju vienkārši, un es pats nesaprotu, kas notiek!”

Terminu “izdegšana” attiecinātu uz cilvēkiem var dzirdēt aizvien biežāk, arī Niklāvs ar to sastapās. Pēc piedzīvotā lūzuma punkta, viņš sāka apmeklēt psihoterapeitu, uz laiku atkāpās no ierastā dzīves ritma un lūdza finansiālu palīdzību ģimenes locekļiem, lai būtu iespējams paņemt pauzi. Niklāvs atzīst, ka, lai gan šis laiks bijis grūts, viņš to novērtē, jo ir ļoti daudz iemācījies par sevi un pasauli. “Es neesmu stiprais vīrietis,” viņš ar prieku atzīst, jo, pretstatā stereotipam, ka vīriešiem nav emociju, viņš tām labprāt ļaujas un risina, lai tās lieki nesakrātos un neradītu nepanesamu smagumu: “Tev liekas, ka tev viss ir ok, bet tev zemapziņā jau tomēr tas smagums turās.” 

Niklāvs uzsver lielo sabiedrības spiedienu, mērķus, uz kuriem tiecamies, kaut tie nemaz nav mūsu pašu. “Ir vienkārši jāiečekojās – ko tu dari? Bieži vien mēs attopamies, ka mēs daram kaut ko, kas mums nepatīk. Tas ir konstanti, ka tu dari kaut ko, kas ir kaut kāds sabiedrības, atmiņu vadīts, ka tev šitas vienmēr jādara. Tā nav!”. Viņš aicina pievērst lielāku uzmanību savai pašsajūtai un savām patiesajām velmēm, lai nav tā, ka “tu liec virsū sev kaut kādas ekspektācijas, kuras bieži vien pat nav tavas.” 

“Visam, ko tu dari nav jābūt labākajam!”, uzsver Niklāvs, aicinot veltīt sevi ne tikai profesionālajai dzīvei. Viņš atgādina, ka ikdienā vajag atvēlēt laiku aktivitātēm, kuru mērķis ir vienīgi prieks – ja kādam patīk zīmēt, nevajag uzreiz domāt, kā ar to nopelnīt miljonu, un, ja nesanāk, tad atmest zīmēšanai ar roku. 

Šajā epizodē atklāts stāsts par tiekšanos uz mērķiem, emocionālām grūtībām, sabiedrības spiedienu un cilvēku tam visam pa vidu. 

 

Šis projekts īstenots ar Eiropas Parlamenta finansiālu atbalstu.*

 

 

* Šis materiāls atspoguļo tikai autora viedokli. Eiropas Parlaments nav atbildīgs par tajā ietvertās informācijas jebkādu izmantošanu.