Katrā tiesas procesā taisnība ir vienā pusē, tas nozīmē, ka 50 procentos gadījumu advokātam jāaizstāv otra. “Kā ir būt” sarunā jurista palīgs advokātu birojā Edvarts Pauls Indārs (23) stāsta, ko šajā procesā dara cilvēka sirdsapziņa. 

Edvarts skaidro, ka neviena situācija nav viennozīmīga. Ir reizes, kad par darbībām, ko ikdienā uzskatītu par nepieņemamām, konkrētos apstākļos sirdsapziņas pārmetumus nejūtam. Viņš jautā: “Vai mēs zagtu, lai pabarotu savu ģimeni? Darbība pati par sevi mums sabiedrībā ir ļoti nosodāma, bet es domāju, ka vairums klausītāju atzītu, ka viņi tā rīkotos, ja būtu nepieciešamība.”

Par sirdsapziņas klātbūtni liecina emocijas - tās mūsu iekšējais apsūdzētājs liek manīt, ka darām kaut ko pretēju mūsu uzskatiem par to, kas ir labs. “Man, un es domāju tas ir vairumam cilvēku, vislielākais sirdsapziņas pārdzīvojums ir tad, kad kādam citam sāp. Mēs domājam, ka kādam citam sāp mūsu rīcības dēļ, un arī gadījumos, kad mēs kādam varbūt nepalīdzam, kur varējām palīdzēt,” saka Edvarts, skaidrojot, ka arī bezdarbība ir nosodāma. 

Šajā “kā ir būt” sarunā par jurisprudenci, baltajiem meliem, literatūru un tiesas procesu. 

 

 Šis projekts īstenots ar Eiropas Parlamenta finansiālu atbalstu.*

 

 

* Šis materiāls atspoguļo tikai autora viedokli. Eiropas Parlaments nav atbildīgs par tajā ietvertās informācijas jebkādu izmantošanu.