Reperis Goča jeb īstajā vārdā Gatis Orniņš (22) noteikumus salīdzina ar alpīnismu - “Man patīk domāt, ka sabiedrība ir alpīnists un noteikumi ir karabīne, kuru mēs visu laiku pārceļam uz augšu vai uz leju”, uzsverot, ka tas parāda, kur mēs esam un ļauj nepazust. Viņš "kā ir būt" podkāstā dalās pārdomās par noteikumiem ne tikai mākslā un mūzikā, bet arī valstī, dabā un katrā personīgi.

Sarunā viņš stāsta, kā sapratis, cik ļoti viņu ierobežo standarti, kurus pats pieņēmis par pareizajiem. "Šajā rudenī es nonācu iekšējās pārdomās ar sevi un es sapratu, ka es gribu veidot pats savus iekšējos noteikumus un standartus,” stāsta Goča, pieminot, ka tikai pēdējā laikā sācis pakāpeniski iegūt brīvību pats no sevis - savas paškritikas. Arī citus viņš aicina nedzīvot svešā ādā un nemelot sev. 

Runājot par noteikumiem mākslā un mūzikā, Goča atzīst, ka tie ir nepieciešami, lai orientētos, taču kaut kas jauns veidojas, kad izmantojam esošos noteikumus par atspēriena punktu un materiālu. Savukārt noteikumu pārkāpšana ļauj sajusties dzīvam, kas reizēm palīdz iegūt jaunu enerģiju vienmuļos periodos.

Par noteikumu dažādību un reizēm, kad tie noder, klausies "kā ir būt" 46. epizodē. 

 

Šis projekts īstenots ar Eiropas Parlamenta finansiālu atbalstu.*

 

 

* Šis materiāls atspoguļo tikai autora viedokli. Eiropas Parlaments nav atbildīgs par tajā ietvertās informācijas jebkādu izmantošanu.