Vai dzīve tiešām sākas ārpus komforta? Saruna ar grāmatas "Fudzi 161km" autoru un organizācijas "Baltais kalns" izveidotāju Mārtiņu Zvīdriņu (29).

Mārtiņš savu iztiku pelna ar to, ka piedāvā cilvēkiem iespēju piedzīvot diskomfortu, lai palīdzētu atklāt, cik daudz viņi patiesībā spēj. Viņš pats, apskrējis apkārt Fudzi vulkānam, devies izaicinošos trekingos, laivu braucienos un citos piedzīvojumos, uzskata, ka komforts ir bīstams. 

Pirms vairākiem gadiem Mārtiņš nolēma par godu sava brāļa bojāejai apskriet apkārt Fudzi vulkānam. Viņa dzīve ilgu periodu bija pakārtota tikai šim vienam mērķim, ko izdevās piepildīt ar otro piegājienu. Savu ceļu uz to Mārtiņš aprakstījis grāmatā “Fudzi 161km”. Viņš uzsver: “Kad ‘kāpēc’ ir skaidrs, tad ‘kā’ ir pavisam vienkārši!”, taču atzīst, ka šobrīd viņa dzīvē konkrēta “kāpēc” nav. Šobrīd, esot dziļi komfortā, prāts meklē un domā, kurp doties tālāk.  

Sarunā Mārtiņš stāsta, cik dažādi var būt diskomforti, apliecinot, ka fiziskais diskomforts ir nieks, salīdzinājumā ar emocionālo. Viņaprāt, pēc fiziska diskomforta cilvēki tiecas, lai izbaudītu to mazo mirkli īsi pirms atgriešanās komfortā. Ja to būtu iespējams iegādāties iepakoti komplektā, diez vai cilvēki tik daudz doties piedzīvojumos, kuru pamatā ir diskomforts. Tas ne tikai sniedz emocijas un ļauj ieraudzīt savas patiesās spējas, bet arī var padarīt dzīvi garāku - tā uzskata Mārtiņš. 

Podkāsta “kā ir būt” 40. epizodē klausies sarunu par to, kur sākas un kur beidzas komforts. 

 

Šis projekts īstenots ar Eiropas Parlamenta finansiālu atbalstu.*

 

 

* Šis materiāls atspoguļo tikai autora viedokli. Eiropas Parlaments nav atbildīgs par tajā ietvertās informācijas jebkādu izmantošanu.