Šonedēļ valdības veidošanu uzsāka jaunākais valdības vadītājs Eiropā Sebastians Kurcs, kurš 31 gada vecumā kļuvis par Austrijas premjeru.

Pēc uzvaras vēlēšanās viņš paziņoja: “Šī ir mūsu iespēja veikt reālas pārmaiņas. Mums ir daudz darāmā. Ir laiks jaunam politiskajam stilam, laiks veidot jaunu politisko kultūru.”

Arī citviet pasaulē līderi kļūst jaunāki. Francijas prezidents Emanuels Makrons ir 39 gadu vecs, Īrijas jaunais premjers Leons Varadkars ir tikai 38 gadus vecs, bet Jaunā Jaunzēlandes premjere Jacindai Ardenai ir 37 gadi. 

Ja skatāmies uz citiem politiskajiem līderiem pasaulē:

Facebook dibinātājs Marks Zukerbergs ir tikai 33 gadus vecs. Bet ja skatāmies atpakaļ vēsturē, tad Stīvs Džobs 22 gados nodibināja ar kompāniju "Apple" kopā ar Stīvu Voznikau, kurš bija tikai 5 gadus vecāks. Un Apple izauga par vienu no ietekmīgākajiem spēlētājiem savā jomā.

Pretī gan jāliek citi dati, piemēram, ASV prezidents Donalds Tramps ir vairāk nekā 70 gadus vecs, Vācijas kanclere Angela Merkele  ir savos sešdesmitajos un arī Latvijas miljonāru sarakstā ir maz cilvēku, kam ap 30, bet tādi, protams, ir.

Latvijā vidējais pašvaldības vadītājs ir vīrietis vecumā no 40-it līdz 50-it gadiem, bet vairāki turpina strādāt amatā arī pēc pensijas.

Vai jaunu līderu parādīšanās amatos ir tendence un kā tā attīstīsies nākotnē. 

Saruna ar Artu Birumu - Latvijas personāla vadības konsultāciju uzņemumu (Eiro Personāls, Like IT) īpašnieci,starptautiskās Kouču federācijas biedrs(bijusī federācijas Latvijas nodaļas prezidente) un Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas valdes locekli.