Zero Waste nozīmē, ka viss tiek izmantots maksimāli, nekas neiet zudumā un nerodas milzīgas atkritumu kaudzes. Zero Waste nav tikai par atkritumu šķirošanu - tā arī aicina paraudzīties uz atkritumiem, kā izmantojamiem resursiem.  Kustība arī ir par apzinātu iepirkšanos un rīcību, to, kas un cik patiesībā mums ir vajadzīgs. 

Vides žurnāliste Anitra Tooma minimāli rada atkritumus jau vairākus gadus. Viņa uz veikalu dodas ar pašgatavotiem aizskaru maisiņiem, pērk tikai to, kas nepieciešams, lietas labo un arī rada pati. 

„Es uzskatu, ka „zero veisisti” ir tie visīstākie zaļie. Jo, tie, kas ēd eko-šmeko, tie rūpējas tikai par sevi, bet tie, kuri dzīvo, lai neradītu atkritumus, lai neradītu planētai lieku slogu, tie domā par visu cilvēci,” sarunā stāta Anitra. 

Bet ko Zero Waste nozīmē tam, kas to dara? Un, kādēļ svarīgi domāt par to, cik daudz atkritumus mēs katrs radam ikdienā?  Un kā šādi dzīvojot - ietaupīt naudu jaunai mašīnai un dzīvoklim? Uz šiem un citiem jautājumiem, atbildes meklējām sarunā ar Anitru Toomu.